BREEAM-sertifitseerimine

BREEAM-sertifikaat on maailma juhtiv teaduspõhine kinnisvara jätkusuutlikkuse standard, mis tugineb hoone keskkonnasäästlikkuse standardiseeritud hindamissüsteemile.

Keskkonnasäästlik ehitustegevus ja BREEAM-sertifikaat võimaldavad hoone haldajatel, investoritel, üürileandjatel ja üürnikel vähendada halduskulusid ja parandada olemasolevate hoonete keskkonnaomadusi. Tänase seisuga on sertifitseeritud üle 600 000 hoone ja umbes 2 300 000 on registreeritud 93 riigis. BREEAM-standard pärineb Ühendkuningriigist ja enamik sertifitseeritud hooneid asub Euroopas.

Kasu teile

Investorid

Sertifikaat on hea mainega ja annab rohelistele hoonetele läbipaistvuse. Kvaliteetsemate ja inimeste tervisele paremate hoonetega kaasnevad enamasti kõrgemad üürihinnad ja need on rohkem väärt. Suured kinnisvara- ja institutsionaalsed investorid on sellest aru saanud ning paljud investeerivad ainult roheliste hoonete projektidesse. Sellised hooned vastavad rahvusvahelistele jätkusuutlikkuse direktiividele (nt ELi taksonoomia). Finantsasutused rahastavad selliseid hooneid soodsamatel tingimustel.

Üürnikud

Rohelise hoone sertifikaadiga kinnisvaraga kaasneb sageli suurem täituvus või üürnike rahulolu, mis väljendub pikemates üürilepingutes, suuremas nõudluses või kõrgemas üürihinnas.

Üürileandjad

Olemasoleva kinnisvara jätkusuutlik uuendamine võib olla rahavoogudele kasulik. Tõhususe parandamine võib vähendada halduskulusid madalamate kommunaalmaksete ja hoolduskulude, väiksema energiahinnariski või madalamate kindlustus- ja võlamaksete kaudu. Tvarus nekilnojamas turtas pritraukia investicijas ir turi didesnę vertę rinkoje.

Me varustame:

  • Tasuvusuuring ja esialgne hindamine
  • BREEAM-sertifitseerimine erinevate skeemide korral
  • Strateegia ettevalmistamine ja tegevuskava
  • BREEAM-sertifikaadi nõuded – ülesanded ja tugi
  • Dokumentide läbivaatamine ja tagasiside
  • Andmete kogumine ja esitamine BRE Globalile
  • Projekteerimis- ja ehitustööde planeerimises osalemine
  • Nõustamine kõikides sertifitseerimisetappides
  • Täiendavad uuringud ja analüüsid BREEAM-sertifikaadi saamiseks

* Hind arvutatakse iga projekti kohta eraldi.

Alustamiseks valmis?

Alustamiseks valmis?

või võta ühendust meie meeskonnaga:

Eugenijus Šapel

Keskkonnasäästliku ehituse osakonna juhataja

+370 602 08024

eugenijus@vestaconsulting.lt