LEED-sertifitseerimine

LEED-sertifikaat on üks maailma populaarsemaid keskkonnasäästliku kinnisvara standardeid, millel on juhtiv roll energia- ja keskkonnadisaini alal ning mille on koostanud U.S. Green Building Council (USGBC). LEED-standard põhineb kõrgetasemelistel praktikatel, mis keskenduvad keskkonnasäästlikule ehitamisele, kasutamisele ja haldusele. Hetkeseisuga on LEED-sertifikaat omistatud enam kui 100 000 kinnisvaraobjektile 180 riigis.


LEED-standardiga saavutavad hooned paremad toimivusparameetrid ja energiatõhususe, omanikud saavad pikaajalist tulu ning näitavad üles vastutustundlikku suhtumist keskkonna ja inimeste tervises suhtes.

Kasu teile

Investorid

LEED-sertifikaadi olemasolu on investorite silmis ainulaadne eelis. Selle sertifikaadiga kinnisvara on kiiresti muutuval kinnisvaramaastikul vastupidav. Sedalaadi objektid meelitavad ligi tippklassi üürnikke, nende halduskulud on madalamad ning nad on eeskirjade muutumisega kaasnevatele riskidele vähem vastuvõtlikud. LEED-sertifikaadiga kinnisvarasse investeerimine on kooskõlas pikaajalise jätkusuutlikkuse ja väärtuse tõusuga.

Üürnikud

LEED-sertifikaadiga ruume rentivad üürnikud kogevad erinevust kvaliteedis. Parem siseõhu kvaliteet, rohkelt loomulikku valgust ja tõhus ressursside kasutamine – kõik see aitab luua keskkonda, mis soodustab heaolu ja produktiivsust. LEED-sertifikaadiga ruumid peegeldavad pühendumust elanike rahulolule, tervisele ja jätkusuutlikkusele.

Üürileandjad

LEED-sertifikaat tagab kinnisvaraomanikele pikaajalised eelised. Jätkusuutlike praktikate kasutuselevõtt parandab finantstulemusi alates kinnisvara väärtuse suurenemisest kuni madalamate halduskuludeni. Sertifikaat mitte ainult ei kinnita keskkonnasäästlikkust, vaid on vastavuses ka kasvava turunõudlusega vastutustundlike kinnisvaraobjektide järele.

Me varustame:

  • Tasuvusuuring ja esialgne hindamine
  • LEED-sertifitseerimine erinevate skeemide korral
  • Strateegia ettevalmistamine ja tegevuskava
  • LEED-sertifikaadi nõuded – ülesanded ja tugi
  • Dokumentide läbivaatamine ja tagasiside
  • Andmete kogumine ja esitamine GBCI-le
  • Projekteerimis- ja ehitustööde planeerimises osalemine
  • Nõustamine kõikides sertifitseerimisetappide
  • Täiendavad uuringud ja analüüsid leed-sertifikaadi saamiseks

* Hind arvutatakse iga projekti kohta eraldi.

Alustamiseks valmis?

Ready to Start?

või võta ühendust meie meeskonnaga:

Eugenijus Šapel

Keskkonnasäästliku ehituse osakonna juhataja

+370 602 08024

eugenijus@vestaconsulting.lt